09375453685 02128424036
قیمت گیربکس اتوماتیک پژو 405

قیمت گیربکس اتوماتیک پژو 405

09375453685

خرید جعبه دنده اتومات

گیربکس اتوماتیک پژو 405 یکی از مؤلفه‌های کلیدی خودروی پژو 405 است که در انتقال نیرو از موتور به چرخ‌ها نقش دارد. این گیربکس باعث می‌شود که راننده نیازی به تعویض دنده به صورت دستی نداشته باشد و بتواند با استفاده از یک دسته دنده اتوماتیک، سرعت خودرو را تنظیم کند. در واقع، گیربکس اتوماتیک پژو 405 از یک سیستم هیدرولیک و الکترونیکی پیچیده تشکیل شده است که با استفاده از حسگر‌ها و کنترل‌کننده‌های مختلف، زمان و نحوه تغییر دنده را مشخص می‌کند. این گیربکس با برند ایران سایپا خودرو (ایساکو) تحت لیسانس شرکت زف ( (ZF آلمان در شرکت ایران خودرو ساخته و به خودرو‌های پژو 405 مجهز می‌شود. برای نصب گیربکس اتوماتیک پژو 405 باید علاوه بر قیمت خود گیربکس، هزینه‌های دیگری را نیز پرداخت کنید که شامل قطعات جانبی مانند دسته دنده، روغن، سیم سلکتور، پدال ترمز و لوله کشی رادیاتور خنک کننده روغن است که با این اساس قیمت گیربکس اتوماتیک پژو 405 به عوامل زیادی بستگی دارد.

اگر دارای خودروی پژو پارس هستید و گیربکس خودروی شما خراب شده و نمیتوانید برای گیربکس نو هزینه کنید برای استعلام قیمت از قیمت گیربکس دست دوم پژو پارس قیمت گیربکس دست دوم پژو پارس با ما تماس حاصل کنید.
گیربکس پژو 405 یک گیربکس کامل است که دارای مجموعه ای از چرخ دنده ها می‌باشد و نیازی به کیت کلاچ ندارد. گیربکس اتوماتیک پژو 405 از نوع آلمانی بوده و در بازار ایران فقط به صورت استوک یا دست دوم یافت می‌شود. برای تبدیل گیربکس دنده‌ای به اتوماتیک، علاوه بر خرید گیربکس، باید دسته دنده، پشت آمپر و سیم‌کشی‌های مربوطه را هم عوض کرد. هزینه این تبدیل بستگی به وضعیت خودرو و قطعات باقی مانده دارد.

گیربکس پژو 405 شامل قطعات زیر است:
پمپ: پمپ با فشار بالا مایع هیدرولیک را به قطعات دیگر جعبه دنده منتقل می‌کند.
ECU و سنسورها: ECU یا مغز جعبه دنده، با دریافت اطلاعات از سنسورهای مختلف، سرعت، دور موتور، دما و سایر پارامترهای خودرو را محاسبه و تعیین می‌کند که کدام دنده را درگیر کند.
مبدل گشتاور: مبدل گشتاور به عنوان یک کلاچ هیدرولیک عمل می‌کند و با استفاده از قدرت مایع، گشتاور را از موتور به جعبه دنده انتقال می‌دهد.
چرخ دنده های سیاره ای: چرخ دنده های سیاره ای یا پلانتار، قطعات شفاف و حلقوی هستند که با تغییر نسبت دوران آن‌ها، نسبت دنده را تغییر می‌دهند.
کلاچ و ترمز چند صفحه ای: کلاچ و ترمز چند صفحه ای قطعات فلزی و لاستیکی هستند که با فشار هیدرولیک، بر روی چرخ دنده های سیاره ای فشار می‌آورند و آن‌ها را قفل می‌کنند.

نحوه کار گیربکس اتوماتیک و دستی چگونه است؟
گیربکس دستی یا معمولی نیاز به هماهنگی بین پدال کلاچ و دسته دنده دارد. شما باید دنده را بر اساس سرعت خودرو عوض کنید و از آسیب دیدن گیربکس جلوگیری کنید. این کار ممکن است برای بعضی ها لذت بخش باشد، اما به مهارت و تلاش زیادی نیز نیاز دارد.
گیربکس اتوماتیک کار رانندگی را برای شما آسان تر می کند. شما فقط باید پدال گاز را فشار دهید و گیربکس خود به خود دنده را تغییر می دهد. این تغییرات بر اساس سرعت موتور و فشار روغن در گیربکس انجام می شود. شما نیازی به پدال کلاچ ندارید.
هنگام رانندگی با گیربکس اتوماتیک، شما خودرو را در حالت Drive قرار می دهید. با فشار دادن پدال گاز، موتور سرعت خود را افزایش می دهد و نیرو را به گیربکس منتقل می کند. گیربکس با استفاده از سنسورهای هیدرولیک و الکترونیک، سرعت خودرو را تشخیص می دهد و دنده مناسب را انتخاب می کند.
پس هر زمان که با ماشین خود رانندگی می کنید، به چالش های فنی و محاسبات پشت پرده گیربکس فکر کنید. ماشین شما در هر لحظه سعی دارد رانندگی را برای شما راحت تر کند. پس آشنایی با عملکرد گیربکس اتوماتیک مفید است و به شما در نگهداری بهتر خودرو کمک می کند. برای اطلاع از قیمت گیربکس اتوماتیک پژو 405 می توانید با مجموعه ی ما تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید.
قیمت گیربکس اتوماتیک پژو 405 به چه عواملی بستگی دارد؟
کیفیت و برند گیربکس: گیربکس های با کیفیت بالا و برند معتبر معمولا قیمت بالاتری دارند. برای مثال، گیربکس اصلی پژو 405 با برند ایساکو قیمت حدود ۱۴ تا ۲۲ میلیون تومان دارد ، در حالی که گیربکس های بدون برند و استوک ممکن است قیمت پایین تری داشته باشند.
مدل و نوع گیربکس: گیربکس های اتوماتیک معمولا قیمت بالاتری نسبت به گیربکس های دستی دارند. همچنین، گیربکس های مدرن تر و جدید تر ممکن است قیمت بالاتری نسبت به گیربکس های قدیمی تر داشته باشند.
کارکرد و سال ساخت خودرو: کارکرد و سال ساخت خودرو نیز روی قیمت گیربکس اتوماتیک پژو 405 تأثیر دارد. خودرو های کم کارکرد تر و جدید تر معمولا گیربکس های با عمر بالاتر و سالم تر دارند. بنابراین، قیمت گیربکس آنها نیز بالاتر خواهد بود. برای مثال، گیربکس پژو 405 مدل پایین تر از ۹۰ قیمت حدود ۸ میلیون تومان دارد، در حالی که گیربکس پژو 405 مدل بالاتر قیمت حدود ۱۴ میلیون تومان دارد.
روغن و نصب گیربکس: علاوه بر قیمت خود گیربکس، روغن و نصب آن نیز هزینه دارد. روغن و نصب گیربکس به شکل و محل اجرای آن بستگی دارد.

Loader